رهایی ۲ زندانی از اعدام در شهرهای کرج و گتوند

یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰-۱۲٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- دو زندانی در شهرهای کرج و گتوند که پیشتر از بابت اتهام قتل در ۲ پرونده جداگانه به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

ادامه خواندن “رهایی ۲ زندانی از اعدام در شهرهای کرج و گتوند”

نرگس محمدی جهت اجرای حکم به دادسرای اوین احضار شد

یکشنبه ۰۴ مهر، ۱۴۰۰-۲۶٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- نرگس محمدی، سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر طی ابلاغیه‌ای جهت اجرای حکم به واحد اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد. خانم محمدی خردادماه امسال توسط دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی قدس تهران به ۳۰ ماه حبس تعزیری، ۸۰ ضربه شلاق و پرداخت دو فقره جزای نقدی محکوم شده بود. او ضمن اعلام امتناع از پذیرش این حکم و مقاومت در برابر اجرای حکم شلاق از گشایش چندین پرونده جدید در دادسرای اوین برای خود خبر داده است. ادامه خواندن “نرگس محمدی جهت اجرای حکم به دادسرای اوین احضار شد”

رهایی یک زندانی از اعدام در تهران

یکشنبه ۰۴ مهر، ۱۴۰۰-۲۶٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش ایلنا، یک زندانی در تهران با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت. ادامه خواندن “رهایی یک زندانی از اعدام در تهران”

رهایی از اعدام یک زندانی در بندرعباس

شنبه ۰۳ مهر، ۱۴۰۰-۲۵٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- یک زندانی در بندرعباس که پیشتر در پرونده ای از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. به گزارش صدا و سیما، یک زندانی در بندرعباس با گذشت اولیای دم از اعدام نجات یافت. ادامه خواندن “رهایی از اعدام یک زندانی در بندرعباس”

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد

شنبه ۰۳ مهر، ۱۴۰۰-۲۵٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- سحرگاه روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود در زندان بروجرد به اجرا درآمد. به گزارش هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، سحرگاه روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان بروجرد اعدام شد. ادامه خواندن “اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان بروجرد”

در پی مرگ مشکوک امیرحسین حاتمی؛ تجمع خانواده و نزدیکان وی مقابل زندان تهران بزرگ

جمعه ۰۲ مهر، ۱۴۰۰-۲۴٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- شماری از اعضای خانواده امیرحسین حاتمی به همراه تعدادی از شهروندان استان ایلام با تجمع مقابل زندان تهران بزرگ نسبت به مرگ مشکوک او در این زندان اعتراض کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان شدند. روز پنج‌شنبه ۱ مهرماه خبر جان باختن امیرحسین حاتمی در زندان تهران بزرگ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. ادامه خواندن “در پی مرگ مشکوک امیرحسین حاتمی؛ تجمع خانواده و نزدیکان وی مقابل زندان تهران بزرگ”

موج اعدام های گروهی در زندان های شمال شرق کشور

پنجشنبه ۰۱ مهر، ۱۴۰۰-۲۳٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- طی دو هفته اخیر هرانا گزارشات متعددی در خصوص اعدام های دسته جمعی در زندان های شمال کشور از جمله زندان های تایباد، تربت جام و مشهد دریافت کرده است. اعدام شدگان عمدتا از اتباع خارجی و با عناوین اتهامی مرتبط با موادمخدر بوده اند. ادامه خواندن “موج اعدام های گروهی در زندان های شمال شرق کشور”

شرط رضایت اولیای دم؛ ازدواج خواهر محکوم به اعدام با برادر مقتول

پنجشنبه ۰۱ مهر، ۱۴۰۰-۲۳٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- بنابر گفته یک زندانی در تهران که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده و تاکنون دو بار پای چوبه دار رفته است، اولیای دم بخشش او را مشروط به ازدواج خواهرش با برادر مقتول که ۱۵ سال از او بزرگتر است تعیین کرده‌اند.

ادامه خواندن “شرط رضایت اولیای دم؛ ازدواج خواهر محکوم به اعدام با برادر مقتول”

پرونده‌سازی جدید؛ احضار سپیده قلیان به دادسرای بوشهر

چهارشنبه ۳۱ شهریور، ۱۴۰۰-۲۲٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- سپیده قلیان، فعال مدنی طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۲ دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر فراخوانده شد. از خانم قلیان خواسته شده است تا ظرف مدت ۵ روز از زمان درج ابلاغیه در سامانه ثنا برای دفاع از اتهامات انتسابی در این شعبه حاضر شود. سپیده قلیان در تاریخ ۲۸ مردادماه از زندان بوشهر به مرخصی اعزام شد. ادامه خواندن “پرونده‌سازی جدید؛ احضار سپیده قلیان به دادسرای بوشهر”

اعتصاب غذای سهیلا حجاب در زندان قرچک ورامین

چهارشنبه ۳۱ شهریور، ۱۴۰۰-۲۲٫۰۹٫۲۰۲۱-SOS Iran- سهیلا حجاب، زندانی سیاسی زندان قرچک ورامین، دست به اعتصاب غذا زد. این اعتصاب در اعتراض به افزایش فشارهای امنیتی بر زندانیان سیاسی و اعمال نفوذ بازجو و ضابطین قضایی در پرونده زندانیان سیاسی در دادگاه، صورت گرفته است. ادامه خواندن “اعتصاب غذای سهیلا حجاب در زندان قرچک ورامین”